Czym jest Tirimudzia?

 

 

Tirimudzia, a właściwie Maharadżat Tirimudzii to jedna z wielu polskich mikronacji. No tak, ale czym są mikronacje? Są to internetowe odpowiedniki państw, działające jako fora. Wbrew pozorom nie są one zjawiskiem rzadkim i nie żyją, każda swoim zyciem. Świat polskich mikronacji, zwany v-światem, to Polin. Na Polinie oficjalnie istnieje ok. 30 mikronacji oraz mnóstwo tych, które uznawane nie są. Mikronacje nieuznawane to z reguły te, które dopiero zaczynają się rozwijać, te ,,tymczasowe"(które pojawiają się ale po bardzo krótkim czasie znikają) lub trwałe, mające wkład w budowę v-świata, nieuznawane z innych powodów. 

 

 

 

Informacje ogólne

Czemu maharadżat?

 

Twórca każdej mikronacji na pozcątku z reguły ma ogólną wizję tego, jak miałoby jego dzieło wyglądać.

W wizji tej zawiera się klimat forum. Istnieją mikronacje socjalistyczne, faszystkowskie, monarchie, a nawet monarcho-socjalistyczne. Na klimat nakłada się też kultura. Republika Francuska odwzorowuje kulturę francuską, a Wielka Brytania brytyjską. Federacja Al Rajnu jest państwem z kulturą arabską, Królestwo Aryunu częściowo wzoruje się na Persji. Tirimudzia jest wzorowana na średniowiecznych Indiach.

Charakterystka

 

Tirimudzia powstała w sierpniu 2013 roku ale wciąż się rozwija. Kraj ten jest czymś pomiędzy monarchią feudalną, a absolutną, choć dokument, będący odpowiednikiem konstytucji - najwyższym źródłem prawa. Państwo dzieli się na trzy główne prowincje: Mahradżat Jodzi, Maharadżat Ghandzi i Maharadżat Nabaci. Każdy z tych regionów się czymś wyróżnia. Jodzia jest pokryta lasami tropikalnymi lecz jednocześnie jest najlepiej rozwiniętą i najgęściej zaludnioną z prowincji. Ghandzia z kolei jest obszarem niemal w całości pustynnym

(z wyjątkiem poludniowej cześci), natomiast w Nabaci dominują pseudosawanny. Stolicą Tirimudzii jest miasto Jodzia. Władzę sprawuje tam maharadża Nadzienunta III.

Mapa Polinu z roku 2009

Mapa Tirimudzi(niskiej jakości)